Profile ledowe Prolight– zmień swój dom na lepsze !

0
Profile ledowe Prolight– zmień swój dom na lepsze !

 

Dobrze zaprojektowane wnętrze to prawdziwe mistrzostwo, w którym jakość materiałów, dbałość o linie i podążanie za najnowszymi trendami branżowymi łączą się ze sobą w imię piękna i praktyczności. Ogólny wystrój jest efektem dbałości o drobiazgi: każdy detal daje pomieszczeniom domu niepowtarzalny wygląd.

 

Hit czy Kit ?

Profile z lampami ledowymi Prolight z całą pewnością są Hitem. Od wielu lat cieszą się bowiem dużą popularnością nie tylko wśród projektantów. Cenią je sobie ludzie dbający o szczegóły w wystroju swojego domu.  Są nie tylko energooszczędne, ale i długowieczne. Z ich pomocą możemy stworzyć w domu niepowtarzalny klimat ! Można je umieścić na ścianach w łazience lub pod stopniami schodów. U dołu szafek kuchennych lub w suficie podwieszanym w saolnie. 

Świetnym rozwiązaniem są również listwy przypodłogowe z oświetleniem ledowym, które idealnie wpasują się w harmonijną kompozycję dużego salonu lub restauracji. 

 

Jak działa dioda LED?

Dioda LED to urządzenie o podwójnych półprzewodnikach tworzących tzw. złącze epilaktyczne. To w nim energia elektryczna jest przemieniana na światło, które widzimy. 

 

Jak odpowiednio dobrać taśmy LED?

Każdą taśmę LED-ową należy dobierać w zależności od ustalonej długości profili świetlnych. Należy obliczyć zużycie w W/m, co jest niezbędne, aby dobrać jeden lub dwa zasilacze, które należy podłączyć do ściemniacza i sterownika. Napięcie taśmy wynosi 24 wolty. Zużycie to 9,6 watów na metr (światło białe) oraz 14,4 wata na metr (światło kolorowe). Aby określić zużycie, długość należy pomnożyć przez 9,6/14,4 watów np.: = 3 m x 9,6(14,4) W = 29 (43) watów. 

Kolejnym krokiem jest wybranie światła. Dostępne u nas jest światło neutralne białe lub ciepłe białe, a także kolorowe - wybór jest bez znaczenia pod względem technicznym, chodzi tu tylko o nasze upodobania i przeznaczenie oświetlenia.

Ważnym aspektem dotyczącym wyboru odpowiedniej taśmy LED jest zdecydowanie się na stopień ochrony przed wilgocią. Mamy do wyboru taśmy do wewnątrz i do pomieszczeń suchych (sypialnia, salon) jak i na zewnątrz lub do pomieszczeń wilgotnych (altanka ogrodowa, łazienka). 

Czas na zasilacz. Należy wybrać taki, aby nie przekroczyć 90% maksymalnej mocy, biorąc pod uwagę moc całkowitą całej taśmy LED. I tak:

dla światła białego:                                                                    dla światła kolorowego:

  • od 5 cm do 5,5 m                     zasilacz 60 W                       od 10 cm do 3,7 m
  • od 5,6 m - 8,4 m                      zasilacz 90 W                       od 3,8 m do 5,5 m
  • od 8,5 m - 11,2 m                    zasilacz 120 W                      od 5,6 m do 7,5 m
  • od 11,3 m - 14 m                     zasilacz 150 W                      od 7,6 m do 9,3 m

Zalecane jest zasilanie pasków LED co 3 metry, aby uniknąć różnic w jasności i przegrzania diod LED.

Ściemniacz Dimmer ma funkcję regulacji natężenia światła, obsługuje max. 8 amperów w równym zakresie co 20 metrów bieżących taśmy LED. Musi być umieszczony między zasilaczem a taśmą LED i podłączony do przełącznika i/lub do odbiornika zdalnego sterowania.

Booster to wzmacniacz dla taśm LED o długości powyżej 14 metrów. Połączony ze ściemniaczem i listwą LED może sterować oświetleniem kolejnych linii równocześnie za pomocą tego samego przełącznika.

 

Znajdź swoje rozwiązania a my pomożemy Ci wprowadzić je w życie !

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl