Listwa spadkowa prawa/lewa - jak rozróżnić?

0
Listwa spadkowa prawa/lewa - jak rozróżnić?

Umieszczenie listwy spadkowej pod prysznicem to bardzo dobry wybór. Maskuje ona niedoskonałości krawędzi płytek a także pięknie wykańcza nasz odpływ liniowy. Listwy spadkowe występują w wersji prawej lub lewej, w zależności jak ulokowany jest nasz spadek.

 

Zatem jak je odróżnić?

 

Sposób jest bardzo prosty. Na początku musimy wiedzieć, w którym dokładnie miejscu ma być ulokowana nasza listwa.

Gdy staniemy twarzą do odpływu liniowego i uznamy, że krawędź boczna ze spadkiem znajduje się po naszej prawej stronie, to będziemy wiedzieć, że potrzebujemy listwy prawej. Gdy krawędź odpływu liniowego znajduje się po lewej stronie - to analogicznie potrzebować będziemy listwy lewej. 

Musimy uważać, aby nie pomylić listwy  bocznej spadkowej przyściennej z krawędzią, na której stać będzie szyba, obok której montujemy listwę spadkową krawędziową  . Krawędź z szybą znajduje się zawsze po przeciwnej stronie od krawędzi bocznej spadkowej przyściennej. Dla ułatwienia i estetyki wyglądu szybę można umieścić w specjalnej listwie, która również tworzy spadek do prysznica ale jednocześnie powoduje, że szyba stoi prosto. Mamy wtedy pewność co do jej stabilności i ogólnego bezpieczeństwa w łazience. 

Dodatkowo, dla zakrycia nieestetycznej przerwy między płytkami a samym odpływem, możemy zamontować listwę czołową, która w idealny sposób zamaskuje pustą przestrzeń oraz doda naszej łazience niepowtarzalnego i nowoczesnego wyglądu.

Listwy do odpływu liniowego tworzą 2,5% spadek. Wymuszają one idealne zejście w stronę, w którą w przyszłości będzie ściekać woda. Dzięki temu unikniemy wodnego zastoju, a w konsekwencji pojawienia się wilgoci i pleśni.

Nasze listwy wykonane są ze stali nierdzewnej najwyższej jakości bo posiadające certyfikat AISI 304 oraz DIN 1.4301. Ich srebrny kolor idealnie pasuje do chromowanej armatury, a satynowane wykończenie sprawdzi się w kwestii praktycznej. Do armatury czarnej możemy dopasować listwy spadkowe w wykończeniu czarnym matowym.

 

Każdy znajdzie coś dla siebie :)

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl